Wrażenie prostoty w ogrodzie

Nic ponad to, czego potrzebujesz

„Pozbywanie się bałaganu” to obecnie popularny trend. Otaczanie się zbyt dużą liczbą przedmiotów wcale nie czyni nas szczęśliwszymi; w rzeczywistości ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy pozbywamy się zbędnych szpargałów, jednocześnie oczyszczamy umysł. Poza tym nasze środowisko będzie się miało lepiej bez tych bibelotów. Więc wróć do natury i zacznij żyć odpowiedzialnie — wybierz zrównoważony i prosty projekt ogrodu. Ten nowy uporządkowany styl da Ci poczucie przejrzystości i otwartości. Teraz możesz pomyśleć o tym, jak ponownie wykorzystać rzeczy, które niegdyś wylądowałyby w koszu na śmieci, a teraz wydają się być przydatne. Recykling da Ci więcej satysfakcji niż kupowanie nowych rzeczy.

241688_aangepast.jpg 241705_aangepast.jpg

241710_aangepast.jpg 241717_aangepast.jpg

Rośliny spełniają też inne funkcje

Czy wiesz, że rośliny odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu? I to do tego stopnia, że w przyszłości mogą nawet stać się głównym źródłem energii. Naukowcy już teraz mogą poszczycić się wieloma odkryciami, jak na przykład stworzeniem świecących drzew, które mogłyby zastąpić uliczne latarnie. Czy to nie jest niesamowite? Technologia idzie do przodu w zawrotnym tempie, dlatego już niedługo możemy się spodziewać opracowania nowych metod pozyskiwania energii z roślin. Podobnie, funkcja roślin jako generatorów tlenu także zaczyna nabierać większego znaczenia. Dlatego sadzenie roślin w miejscach publicznych staje się powszechnym zwyczajem. Kwiaty cebulowe są istotnym elementem naszego zielonego krajobrazu, a ich widok zaskakuje nas każdego roku wczesną wiosną.

241718_aangepast.jpg 241722_aangepast.jpg

Rób swoje

Prosty ogród, pozbawiony zbędnych przedmiotów, sprzyja poczuciu zrelaksowania. Jest to sposób na uporządkowaną przestrzeń, która ma kojący wpływ. Wyrzuć wszystko, co nie ma praktycznego zastosowania, albo lepiej oddaj komuś, kto tego potrzebuje. Staraj się ponownie używać starych worków czy pojemników na rośliny i przyjrzyj się swojej starej ławce — czy aby na pewno musisz ją wymienić na nową? Zielone rośliny liściaste działają uspokajająco, ale podobny efekt mają też niebieskie i czarne kwiaty. Białe kwiaty, takie jak żonkile, hiacynty i śnieżyce wiosenne, dodają harmonii i prostoty. Stwórz z nich prostą kompozycję na rabatach, a potem ciesz się ich kojącym pięknem.

241685_aangepast.jpg

241712_aangepast.jpg

241713_aangepast.jpg

241719_aangepast.jpg