Wyczaruj olśniewający ogród z cebulek kwiatowych

Oszałamiający efekt

Cebulki kwiatowe potrafią uszczęśliwić ogrodnika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Sadzimy je jesienią. Zimą przygotowują się do wzrostu i kwitnienia, a wiosną rozświetlają ogród. Efekt cebulek kwiatowych w ogrodzie jest po prostu czarujący. Inne rośliny i krzewy jeszcze nie mają liści, a te barwne kwiaty już ogłaszają nadejście wiosny — czysta magia! Na co więc czekasz? Aby zobaczyć ten bajeczny spektakl, nie czekaj — zasadź je już teraz.

226425_aangepast.jpg 226426_aangepast.jpg

Rodzaje cebulek kwiatowych

Cebulki kwiatowe są dostępne w wielu odmianach, rozmiarach i kolorach. Najbardziej znane są słynne tulipany. Popularne są także idylliczne narcyzy, szafirki i krokusy. Czy znasz już uroczą szachownicę kostkowatą? Jej urzekająca rdzawoczerwona barwa sprawia, że ogród wygląda niczym raj w miniaturze. Pamiętaj też o romantycznych tulipanach botanicznych i pączkujących przebiśniegach. Gdy kwitną, możesz wyobrazić sobie, że znajdujesz się w swoim własnym magicznym świecie.

226465_aangepast.jpg 226471_aangepast.jpg

226431_aangepast.jpg 226492_aangepast.jpg

Bezcenne wspomnienia

Zadbaj o niezapomniane chwile przy sadzeniu cebulek kwiatowych. Jesień to wspaniała pora na prace ogrodowe. Możesz wykonać je samodzielnie, ale zabawa może być jeszcze lepsza z udziałem dzieci, przyjaciół lub rodziny. Będziecie się dobrze bawić, a wspomnienia tych chwil będą powracać przy każdym spojrzeniu na wzrastające kwiaty. Warto zatem razem zgrabić opadłe liście i zasadzić podziemne perełki. Wystarczy wykonać pięć kroków:

Krok 1

Usuń chwasty i małe kamienie, a następnie wykop zagłębienie w glebie, aby dodać nieco ziemi ogrodniczej i poprawić drenaż.

Krok 2

Wykop zagłębienie dla kilku cebulek kwiatowych lub przygotuj pojedyncze zagłębienia, w których każdą cebulkę zasadzisz osobno. O wielkości zagłębień decyduje rozmiar sadzonej cebulki kwiatowej. Duże cebulki kwiatowe (o średnicy 5 cm lub większej) należy sadzić na głębokości 15 cm, a małe (o średnicy 2,5–5 cm) — na głębokości od 7 do 10 cm.

Krok 3

Delikatnie wciskaj cebulki kwiatowe w glebę, tak aby ich cienkie końce były skierowane w górę. Uważaj, by nie naciskać zbyt mocno na cebulki kwiatowe, ponieważ mogłoby to spowodować ich uszkodzenie. Duże cebulki kwiatowe należy sadzić w odstępie od 7 do 20 cm, a małe — od 3 do 7 cm.

Krok 4

Przykryj cebulki kwiatowe glebą z wykopanych zagłębień.

Krok 5

Jeśli gleba jest sucha, podlej cebulki wodą.

226434_aangepast.jpg

226467_aangepast.jpg