Wymieszaj cebulki już teraz, żeby wiosną cieszyć się ich kolorowymi kwiatami

Wybierz kolory kwiatów

Tworząc mieszankę kwiatów cebulowych, nie bój się eksperymentować, na przykład z kolorami. Lubisz intensywne barwy? Postaw na ogniste pomarańcze, czerwienie i żółcie. Jeśli wolisz spektakularne połączenia kolorów, zdecyduj się na kontrasty: żółty i niebieski lub fioletowy i pomarańczowy. Z kolei jeżeli chcesz, aby rabata wyglądała spokojnie i harmonijnie, wybierz pastele. Możesz także wybrać różne odcienie tego samego koloru – na przykład od jasnego po bardzo ciemny róż. Wszystko zależy od tego, co lubisz.

225633_aangepast.jpg 225458_aangepast.jpg

Ożyw swój ogród

Tworząc mieszankę cebulek, weź pod uwagę także kształt i wysokość kwiatów. Interesują Cię te nieco wyższe? Zdecyduj się na połączenie takich odmian jak kosaciec żyłkowany (Iris reticulata), kokorycz pełna (Corydalis solida), szafran Tommasiniego (Crocus tommassinianus) i szafirek (Muscari). Możesz także poeksperymentować z różnymi wysokościami. Wybierz czosnek olbrzymi (Allium giganteum), który będzie górował nad tulipanami (Tulipa). Warto również połączyć szachownicę cesarską (Fritillaria imperialis) z tulipanami; nawet jeśli będą miały one ten sam kolor, całkowicie różny kształt kwiatów sprawi, że będą się od siebie wyraźnie odróżniały. Innym rozwiązaniem jest mieszanka kwiatów cebulowych, które kwitną w różnym czasie. W takim przypadku można cieszyć się kwiatami przez całą wiosnę.

225535_aangepast.jpg

Potrząśnij, rozsyp i zasadź

Aby uzyskać naturalny efekt, wrzuć różne cebulki do wiadra lub pojemnika. Następnie rozrzuć je na ziemi. Posadź je tam, gdzie upadną. Na opakowaniu znajdziesz informację o tym, jak głęboko posadzić każdą odmianę. Ogólna zasada mówi, żeby sadzić cebulki na głębokości trzy razy większej, niż wynosi ich wysokość. Oznacza to, że cebulkę, która ma 3 cm wysokości, należy posadzić na głębokości 9 cm. Wystająca część cebulki powinna być skierowana w górę (w przypadku małych cebulek nie jest to istotne). Krótko mówiąc: wymieszaj cebulki kwiatowe teraz i ciesz się nimi na wiosnę!

225422_(1) aangepast.jpg

Porady

  1. Podaruj przygotowaną przez siebie mieszankę cebulek w prezencie; obdarowana nią osoba z pewnością pomyśli o Tobie wiosną.
  2. Czy wiesz, że można kupić również gotowe mieszanki?
  3. Różne cebulki posadzone w doniczce także dadzą wyjątkowy efekt.

225429_aangepast.jpg 225462_aangepast.jpg