Zabawa w ogrodzie z dziećmi: wspólne sadzenie cebulek kwiatowych!

Patrzcie, jak rosną

Cebulki kwiatowe to doskonała okazja do obserwowania różnych etapów wzrostu roślin. Stwórzcie dzieciom możliwość sadzenia własnych cebulek. Gdy oglądamy cebulki jeszcze przed ich posadzeniem, już widzimy, w którym miejscu wyrosną korzenie i gdzie pojawią się pędy. Latem nasza ciekawość wzrasta. Pojawiają się wtedy pierwsze małe pędy. Od tej chwili dzieci mogą oglądać formowanie się liści i pąków, a następnie kwitnienie kwiatów. W nagrodę otrzymują kolorowy ogród – to coś, czego nigdy nie zapomną!

bulb afbeelding

Najlepszy czas sadzenia

Najlepszy czas na posadzenie cebulek kwiatowych przypada, gdy nie ma już groźby pojawienia się mrozów (kwiecień/maj). Do tego czasu dzieci mogą wraz z rodzicami zastanawiać się nad kolorami w przyszłym ogrodzie i mogą odwiedzać centrum ogrodnicze. Przecież cebulki można kupić już w lutym. Złota zasada sadzenia cebulek nakazuje sadzenie ich na głębokości dwukrotnie większej od ich wysokości i to tak, aby czubek był skierowany do góry! Po posadzeniu cebulek należy je natychmiast podlać. Znacznie przyśpieszy to pojawienie się korzeni.

bulb afbeelding

Radość z cebulek

Jeśli chcemy, aby nasz letni ogród wyglądał naturalnie, możemy umieścić w koszyku lub pojemniku cebulki kwiatowe różnych rodzajów i kolorów – mieszając je, rozrzucając je w przypadkowych miejscach w ogrodzie i sadząc wszędzie tam, gdzie upadną. Można je też sadzić tak, aby tworzyć kolorowe kształty – na. serce w ogrodzie. Oglądane latem wyniki naszej pracy zawsze są dla nas niespodzianką! Wszystkie cebulki kwiatowe również przyciągają pszczoły i motyle, więc każdy pobyt w swoim ogrodzie to nowe widoki.

bulb afbeelding