Zbieraj szczęście wiosną

Rośliny wczesnokwitnące

Z utęsknieniem czekasz na lato i na moment, kiedy na stole pojawią się własnoręcznie zebrane kwiaty? Po co czekać? Wiosną też możesz to zrobić! Cebulki kwiatowe nie mają sobie równych. Stawiają czoła mrozom jakby nigdy nic, co sprawia, że są doskonałymi roślinami wczesnokwitnącymi. Rozpocznij sezon wcześniej i zacznij zbierać swoje kwiaty już w lutym.

Różnorodność

Kształt, kolor i zapach – cebulkom kwiatowym niczego nie brakuje. Największą sławą cieszą się tulipany. Występują we wszystkich kolorach, kształtach i rozmiarach. Do tego kwitną o różnych porach roku, więc możesz się nimi cieszyć przez dłuższy czas. Oprócz tulipanów dostępnych jest wiele innych wiosennych kwiatów, które świetnie nadają się do zrywania, takich jak hiacynty i żonkile. Dają one natychmiastowe poczucie wiosny.

Jak?

Własny ogródek kwiatowy możesz stworzyć na kilka sposobów. Posadź cebulki przed pierwszymi przymrozkami. Możesz je sadzić w rabatach, drewnianych skrzynkach lub w warzywniku. Posadź je na głębokości stanowiącej trzykrotność wysokości cebulki. Nie żałuj cebulek i posadź ich tak dużo, żeby później mieć co zrywać. Sadź je blisko siebie, ale uważaj, żeby się nie dotykały.

249736_aangepast.png 249738_aangepast.png

249746_aangepast.png 249748_aangepast.png