Letnie kwiaty w ogrodzie

Mnóstwo przyjemności!

Lato to pora roku, kiedy najwięcej czasu spędzamy w ogrodzie. Słoneczna pogoda i pozytywna energia sprawiają, że cudownie jest przebywać na zewnątrz. Wykorzystaj w pełni swój ogród, sadząc w nim mnóstwo letnich kwiatów. „Kwiatowa kąpiel” w hamaku gwarantowana!

Letnie cebulki

Jak sama nazwa wskazuje, letnie kwiaty rozwijają się latem. Z dumą prezentują wówczas swoje najpiękniejsze oblicze. Istnieje wiele odmian letnich cebulek, które mają zachwycające kwiaty. Króluje wśród nich wprawdzie dalia, ale mieczyki, kalie, krokosmie, liatry i lilie są równie okazałe.

Dalie

Dalie to piękne letnie kwiaty w najróżniejszych kolorach, które swoim urokiem zawsze przyciągają uwagę w ogrodzie. Usuwając zwiędłe kwiaty, sprawisz, że roślina będzie wciąż wypuszczać nowe. Przestanie kwitnąć dopiero przy pierwszych przymrozkach.

Różnorodność biologiczna

Jeśli posadzisz w ogrodzie letnie cebulki, zapewnisz owadom mnóstwo pyłku i nektaru. Zwiększysz w ten sposób bioróżnorodność, ponieważ przyciągniesz pszczoły i motyle, które je uwielbiają. Najlepsze odmiany to liatry (Liatris), dalie z otwartymi kwiatami, mieczyki abisyńskie (Gladiolus callianthus) i krokosmie.

Sadzenie

Letnie kwiaty cebulowe, a raczej ich cebulki bądź bulwy, należy sadzić po ustąpieniu przymrozków. Zwykle ma to miejsce od końca kwietnia do końca maja. Jak należy je sadzić?

  • Znajdź w ogrodzie słoneczne miejsce. W promieniach słońca letnie cebulki wytwarzają najwięcej kwiatów.
  • Spulchnij ziemię i usuń wszystkie chwasty oraz małe kamienie.
  • Większość cebulek sadzi się na głębokości równej dwukrotności ich wysokości. Wyjątkiem są dalie i begonie, które należy sadzić tuż pod powierzchnią ziemi.
  • Przed sadzeniem zanurz cebulki na godzinę w wodzie albo podlej je obficie tuż po posadzeniu. Pomoże im to lepiej rosnąć.

248778_aangepast.jpg 247718_aangepast.jpg

247714_aangepast.jpg 249243_aangepast.jpg