Zwiększ bioróżnorodność dzięki letnim cebulkom

Coś ekstra

Kwiaty niewątpliwie zdobią Twój ogród, a Ty z pewnością cieszysz się ich wspaniałym wyglądem. Owady, takie jak pszczoły i motyle, potrzebują ich jednak jako źródła pożywienia. Jego źródłem jest pyłek i nektar kwiatów. Dlatego warto posadzić ich w ogrodzie jak najwięcej. Letnie cebulki mają mnóstwo kwiatów, a tych nigdy nie jest za wiele.

Letnie cebulki

Letnie cebulki kwiatowe to mistrzynie w wytwarzaniu dużej ilości kwiatów oraz dostarczaniu nektaru i pyłku. Najlepszym wyborem są liatry (Liatris), mieczyki abisyńskie (Gladiolus callianthus), krokosmie (Crocosmia) i dalie z widocznym środkiem. Mnóstwo brzęczących pszczół i trzepoczących skrzydłami motyli sprawi, że Twój ogród uszczęśliwi nie tylko je, ale także Ciebie.

Różnorodność

Podobnie jak ludzie, nie wszystkie pszczoły i motyle jedzą to samo. Dlatego ważne jest, aby w ogrodzie dostępne było różnorodne pożywienie w postaci nektaru i pyłku. Można to osiągnąć, sadząc rozmaite rośliny o różnych okresach kwitnienia. Letnie cebulki są doskonałym uzupełnieniem bioróżnorodności. Sadząc je, zapewniasz owadom pokarm przez cały rok.

Dalie

Dalie to letnie rośliny cebulowe, które dostarczają owadom pokarm przez bardzo długi czas. A to dlatego, że kwitną aż do pierwszych przymrozków, czyli do późnej jesieni. Zrywając przekwitnięte kwiaty, sprawiasz, że rośliny wypuszczają kolejne pączki. Gdy kwiat zwiędnie, usuń go, aby mogły wyrosnąć nowe, zapewniając owadom dodatkowe pożywienie.

Równowaga

Bioróżnorodność oznacza po prostu różne formy życia. Nie ma ryb bez planktonu, małp bez drzew, a pszczół bez kwiatów. Różne gatunki zwierząt i roślin utrzymują się nawzajem w równowadze. W połączeniu tworzą żywą przyrodę. Razem możemy przyczynić się do poprawy bioróżnorodności, zaczynając od swojego ogrodu. Dołączysz do nas?

Dahlia-013_aangepast.png Liatris-007_aangepast.png

Liatris-011_aangepast.png 243545_aangepast.png